Kuba Organ - Gorgan, blacha 609

Kontakt: jakub.organ[at]gmail.com



Swoją miłość do gór zawdzięczam rodzicom. Na pierwsze szczyty byłem wnoszony już w nosidełkach, potem było pierwsze wejście na Otryt w kaloszach i widać musiało mi się to spodobać, bo każde następne wakacje spędzałem w górach. O SKPB dowiedziałem się pod koniec 8 klasy podstawówki, gdy moi znajomi wybierali się na rajd Beskid Niski. Wtedy wprawdzie jeszcze nie pojechałem, ale kolejny rajd, Połoniny, już zaliczyłem. Potem, w liceum, poszedłem na kurs przewodnicki, by skończyć go ostatecznie w 2004. I tak się zaczęło. Od tego czasu dużo jeżdżę w góry, prowadzę trasy i szkolę na kursie, wciąż poznaję ciekawych ludzi..

W SKPB najbardziej cenię:
ludzi, z którymi niejedno przeszedłem podczas wyjazdów w góry i na których mogę polegać w najtrudniejszych sytuacjach;
ten element szaleństwa, który powoduje, że nasze "czołgi" zawsze kończą się w strumolu, a przyjaźń okazujemy sobie robiąc "zwałki";
podejście do gór, które każe wybierać zapomniane ścieżki, gęsty krzal przedkładać nad ubity trakt, a nocleg w namiocie stawiać wyżej niż ciepłą kwaterę;
no i to, że potrafimy swoim zapałem zarażać innych.

Jeżdżę w góry dlatego, że lubię porządnie się zmęczyć, poczuć pot spływający po twarzy i ból w łydkach przy stromym podejściu.

Lubię też ten stan, gdy moje myśli sprowadzają się tylko do tego, żeby było mi ciepło i żebym miał co jeść. To proste życie, w którym cały dobytek niosę na plecach, a obiad mogę ugotować na ognisku.

No i te widoki...!


Wykształcenie: ukończyłem stosunki międzynarodowe i prawo na UW

Główne zainteresowania: turystyka górska (o dziwo), podróże, sporty i sztuki walki, rajdy przygodowe, narty i w ogóle sport pod wszelką postacią!, poza tym oczywiście dobra książka (np.:Pratchett czy Sapkowski, literatura podróżnicza i czeska) i muzyka, ostatnio głównie w rytmach latynoskich i karaibskich oraz dudniąca bębnami.


Dotychczasowe (ciekawsze) wyjazdy w góry:
2010 Rumunia, Góry Rodniańskie i Marmaroskie
2007 Kirgizja, grzbiet Turkiestański w Hisaro-Ałaju
2006 Ukraina, Gorgany
2005 Rumunia, pasmo Fogaraszy i Bihoru
2004 Bułgaria, góry Riła i Pirin
Ukraina (podczas kursu): Pikuj, Ostra Hora i Połonina Równa
2003 Ukraina, pasma Połoniny Krasnej i Świdowca
2002 Rosja: Sajany Wschodnie i Bajkał
2001 Ukraina: Gorgany i Czarnohora, Kaukaz (w tym Elbrus) oraz góry Krymu

W ramach SKPB prowadziłem:

2010 Beskid Niski, trasa "Czyli tam i z powrotem" z Olą Zawadzką
2009 Beskid Niski, trasa "Misterna Organizacja" z Misterem
2008 Beskid Niski, trasa "Ma Rysiu Organ, czyli będzie Młyn" z Marysią Gąsiorowską i Kasią Młynarską
2007 Beskid Niski, trasa "Beskidzka Wyrypa" razem z Anią Romaniuk
2005 Połoniny, trasa "Nie kupuj kota w Worku!" razem z Krzyśkiem Lisakiem
2005 Beskid Niski, trasa "Taka Sobie Trasa" razem z Alą Słomą
2004 Akcja Lato, Bułgaria: Riła i Pirin, razem z Alą Słomą, Asią Baranowską (z d. Matuszewską) i Arturem Januszem

Działalność:
3/4.2007 - organizuję Tydzień Slajdów na UW i PW w ramach obchodów 50-lecia SKPB
2006-2007 członek Zarządu SKPB Warszawa
w 2004 kończę kurs przewodnicki