Agnieszka Majchrzak, blacha 613

Kontakt: hnitessa(małpka)gmail.com

 

Cześć!

Jak to było ze mną i SKPB? Na studiach trafiłam na obóz w Czarnohorę, gdzie poznałam m.in. przewodnika SKPB Darka Ekonomiuka (b.592) i jego definicję ładnej pogody oraz przyszłą przewodniczkę Monię (b.610), z którą, i chyba dzięki której, zdecydowałam się pójść na kurs, który okazał się jedną z najfajniejszych przygód mojego życia. Cała historia skończyła się wymarzonym trójkącikiem numer 613, a właściwie może wtedy dopiero się zaczęła. 

 Wędrowałam troszkę po górach Rumunii, Rosji, więcej zaś po ukraińskich Karpatach, które szczególnie polubiłam za to, że zupełnie nie tak daleko można znaleźć tam swój mały koniec świata. No i polskie góry, jasna sprawa.

Lubię marzyć i planować wyjazdy bliższe i dalsze na 100 lat do przodu, sądząc po ilości pomysłów. Cieszę się z tych, które udaje się zrealizować. A wpisując się w konwencję: co lubię w górach? O rany, tyle rzeczy, lubię góry za to, że tam wszystko jest intensywniejsze, nawet deszcz. Lubię jak przewartościowują się rzeczy ważne i nieważne, gdy się na nie patrzy z dala od warszawskiej perspektywy. I jeszcze to, co w sumie wszyscy lubią (chociaż większość twardzieli się nie przyzna :)) - ciepły blask ogniska, gitarę i piosenki do rana, wschody i zachody słońca z cudnymi widokami, czasem nawet trochę samotności i okazji do rozmyślania - ot i profil psychologiczny Agi.

Nie znoszę cwaniactwa, które na co dzień często skutecznie maskuje egoizm i płytki charakter, ale na szczęście w górach jakoś słabo się sprawdza. I za to też lubię góry, bo jeżdżą tam ludzie fajni, dobrzy i mądrzy, przynajmniej ja takich spotkałam. Zapraszam na wyjazdy z SKPB.

Aga