Ola Zawadzka, blacha 633

kontakt: olazawadzka[at]gmail.com

Z SKPB wyjechałam pierwszy raz na Beskid Niski'06. Na jesieni tego roku rozpoczęłam kurs przewodnicki i dopiero wtedy odkryłam cały urok SKPB. W 2007 roku ukończyłam kurs. Praktyki, pod okiem Cichego (blacha 624), robiłam w Rumunii. W Maramureszu, na przełęczy pod Toroiagą, została moja siekiera, więc kiedyś po nią wrócę.


Zawsze niecierpliwie czekam na moment, gdy, tuż przed wyjazdem, wychodząc z domu, zarzucę plecak i poczuję jego ciężar. Wiem wtedy, że już za chwilę (tj. za kilkanaście godzin) będę w górach. Jeśli mam wracać to na tyle zmęczona, żeby miasta nie zauważyć. Uwielbiam siedzieć w krzalu przy ognisku, najchętniej z gitarą. Ładnym jarem nie pogardzę. Mogłabym iść Bukowym Berdem bez końca. Lubię chodzić. Właściwie w górach cenię sobie wszystko =) A najchętniej jeżdżę na wschód...

Ukończyłam MSOŚ na UW (Międzywydziałowe Studia Ochrony Środowiska). Przygoda z nauką jednak nadal trwa - zostaję w Zakładzie Fizyki Atmosfery na studiach doktoranckich w ramach MISDoMPu.

====================================================================

Poprowadzone w Kole: 

2014  obóz Akcji Lato, "Gamardzioba Sakartvelo!", Tuszetia i Pasmo Samsarskie, Gruzja, z Piotrkiem Marciniakiem
2011  Połoniny, trasa "Sen filozofa" z Alą Słomą
2011  obóz Akcji Lato, "Na Musałe muse", Riła i Pirin, Bułgaria, z Maćkiem Siarkiewiczem
2011  Beskid Niski, trasa "Już blisko" z Darkiem Gatkowskim
2010  Beskid Niski, trasa "Czyli tam i z powrotem" z Kubą Organem
2009  obóz Akcji Lato, "Gdy się jesienią śmieją góry", Czarnohora, Ukraina, z Anią Romaniuk
2009  Beskid Niski, trasa "Łupie w krzyżu" z Maćkiem Siarkiewiczem
2008  Połoniny, trasa "Romantica" z Michałem Wachem
2008  obóz Akcji Lato, "Babie lato", Połoniy Hryniawskie, Ukraina, z Alą Słomą
2008  obóz Akcji Lato, "Wyrypa z gitarą w Fogarasze", Rumunia, z Maćkiem Siarkiewiczem i Adasiem Leszczyńskim
2007  obóz Akcji Lato, "Sama Gura Rumunii", Maramuresz, Rumunia, praktyki u Marka Cichego

Dalsze wyjazdy:

2014  Gruzja: Kazbek
2013  Kirgistan: Tien Szan
2012  Gruzja: Swanetia i Lagodekhi
2011  Gruzja: Swanetia i Mały Kaukaz
2010  Tadżykistan: Pamir Zachodni i Centralny
2009  Tadżykistan: Góry Fańskie, Pamir Wschodni. Uzbekistan
2008  Rosja: Sajany Wschodnie, Bajkał

Działalność w Kole:

2010-2012  Kierownictwo Kursu Przewodnickiego
2008-2009  członek Zarządu SKPB Warszawa
2006-2007  Kurs Przewodnicki

 

 
Ku górom!