Blaski i cienie błądzenia w terenie

Prowadzący: Karol Jasiński, Maciek Nowakowski
Charakter obozu: namiotowy obóz wędrowny
Miejsce: Rumunia: Alpy Rodniańskie, Suhard, Bîrgau, Calimani
Termin: 12-31 sierpnia

Uczestnicy: osoby pełnoletnie
Liczba miejsc: 10-12
Planowany koszt: ok. 550 PLN; UWAGA! 200 PLN będziemy zbierać na spotkaniu przedwyjazdowym.
Spotkanie przedwyjazdowe: 27 czerwca, godz. 18.00 oraz 2 sierpnia, godz. 16.00 w budynku głównym PW przy tablicy SKPB (zaraz przy wejściu do budynku)
Kontakt z przewodnikami:
Karol tel. 0-501 02 67 82 lub 774-93-25 (wieczorem); e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Maciek tel. 0-501 55 02 98 lub 617-56-03; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Alpy Rodniańskie: "...Najwyższe to pasmo Karpat po Alpy Transylwańskie a zarazem jeden z najbardziej pustych, dzikich i samotnych ich zakątków...pasmo duże i urozmaicone, potężny wał górski, stosunkowo bliski... Na ogół jednak popularność tych gór wśród naszych turystów nie pozostaje w żadnej proporcji do ich piękności i ogromu wrażeń, jakich dostarczyć może wycieczka do nich, czy to w lecie czy zimie... Kto chce Alpy Rodniańskie widzieć w ich obecnej, pierwotnej prostocie i dzikości - niechaj się spieszy, bo za lat kilka... Góry się ożywią i ucywilizują, lecz bezpowrotnie zginie królująca tu dziś surowa cisza, pustka i samotność, której brak nieraz tak daje się odczuć w Tatrach...".
Mieczysław Orłowicz "Przewodnik po Alpach Rodniańskich", AKT Lwów 1912 r.
Nic dodać, nic ująć, słowa Orłowicza idealnie oddają charakter naszej wycieczki.

Zapraszamy

Karol i Maciek

Tags: