2-dniowy wyjazd w Beskid Mały "Po dnie jeziora"

Panorama terenów zalewowych

 

Serdecznie zapraszamy na eksploracyjno-krajoznawczą wycieczkę po dnie jeziora. Zbiornik retencyjny Świnna Poręba (co do nazwy wciąż trwają kłótnie) jest jedna z najdłużej trwających inwestycji hydrotechnicznych w Polsce. Jego budowę rozpoczęto w 1986 roku, z planowaną datą ukończenia w latach 90. XX wieku. W tej chwili gotowa jest już zapora a napełnienie zbiornika planowane jest w 2014 roku. Ten rok to przypuszczalnie ostatnia okazja przemarszu po dnie przyszłego zalewu.

 

Nasza wycieczka w pierwszej części będzie miała charakter eksploracji dna zalewu: po terenie przyszłego jeziora przejdziemy od Skawców do samej zapory. Serdecznie zapraszamy wielbicieli hydrotechniki a także kolejnictwa - na naszej trasie zobaczymy pozostałości linii kolejowej zlikwidowanej w związku z budową zbiornika.

 

W drugiej części wycieczki odwiedzimy rzadko penetrowane części Beskidu Makowskiego: z zapory, przez Górę Chełm, udamy się na nocleg w okolice Budzowa.

 

Drugi dzień wycieczki zapowiada sie bardziej "kulturalnie": zobaczymy jedną z najsłynniejszych małomiasteczkowych drewnianych zabudów w Polsce - w Lanckoronie, a także lanckoroński zamek oraz najbardziej znaną polską kalwarię (oczywiście w Kalwarii Zebrzydowskiej).

 

Serdecznie zapraszamy do wspólnego wędrowania.

 

Ala i Miseczka

 

Termin: 27-28.07.2013 (wyjazd 26.07 okolo 22:00, powrot 28.07 okolo 22:00)

Charakter trasy: piesza, prawdopodobnie z noclegiem pod dachem

Koszt: ok. 100zł (150zł bez zniżki studenckiej) + koszt jedzenia zabranego z domu

Zgłoszenia: dla osób, które zgłoszą się do 8.07 organizujemy wspólny transport, po 8.07 transport organizujecie we własnym zakresie; zgłoszenia prosimy kierować na adres: miseczka kropka skpb zwierz gmail kropka com

 

Trasa:

26.07 Warszawa >> Sucha Beskidzka

27.07 Sucha Beskidzka >> Skawce-Mucharz-zapora Świnna Poręba-Góra Chełm-okolice Budzowa

28.07 Zachełmna-Lanckorona-Kalwaria Zebrzydowska >> Warszawa