9-dniowy wyjazd w Beskidy/Tatry “Piotruś - Grześ! Trasa wyczynowo-sportowa” w ramach akcji “Sztafeta Łukiem Karpat”

 Podczas planowania trasy przejścia Łuku Karpat 2017 organizatorzy podzielili dystans na odpowiednie etapy. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że został im odcinek z Beskidu Niskiego aż w Tatry i to tylko w tydzień! Z przerażeniem doszli do wniosku, że takiemu wyzwaniu podołałby tylko koń, muflon czy też kurde łoś. Zatem w nagromadzeniu napiętych terminów światełkiem w tunelu jesteśmy MY. Postanowiliśmy podnieść rzuconą przez góry rękawicę i wycisnąć z organizmów ile się da, by ten wyśmienity projekt „Sztafeta Łukiem Karpat”, mógł zostać zakończony sukcesem! Startujemy z Piotrusia (727m n.p.m.) w Beskidzie Niskim, a kończymy na Grzesiu (1653m n.p.m.) w Tatrach.

Widok z Gorców na Tatry - tam przekażemy “pałeczkę” następnej ekipie. Fot. GZ  

Termin:

wyjazd: zbiórka 9.06.2017r piątek g. 23:30 Dw. Zachodni
powrót: 18.06.2017 niedziela na wieczór do Warszawy
Jeśli nie możesz być na całości przejścia, a chcesz dorzucić do realizacji tego planu kilka swoich kroków to pisz, coś wymyślimy!

Charakter trasy:
Piesza, namiotowa, plandekowa, schroniskowa, chatkowa, bądź gotowa/y na wszystko ;)

Miejsce:
Polska: Beskid Niski, Beskid Sądecki, Pieniny, Tatry

O wyjeździe:
Trasa ma charakter sprotowo-łojancki i nie będzie wyglądała jak typowe przejście z SKPB. Zwiedzanie cerkwi, gitara przy ognisku, obijanie się na łączce, mogą się zdarzyć, jeśli czasowo będziemy realizować program. Aby pokonać dystans w założonym czasie, kwestie zagłębiania się w aspekty historyczno-kulturowe, będą siłą rzeczy mocno ograniczone.

Foto Piotr Dymus Bieg 7 Dolin

Trasa:
Warszawa - Dukla - Piotruś - Zyndranowa - Grab - Izby - Niemcowa - Sromowce Wyżne - Morskie Oko - Murowaniec - Dolina Chochołowska - Grześ - Kiry - Warszawa
Trasa może ulec zmianie. Uzależniona będzie od tego, jak będzie nam się udawało realizować założone przejścia. Spokojnie, nie zamierzamy biegać, lecz pokonywać dystans żwawym marszem. Mamy do zrobienia średnio 50GOT/dzień, więc trzeba przebierać nóżkami.

Dla kogo:
Dla osób z zacięciem sportowym. Codziennie, przez tydzień, planujemy być około 10-12 h w marszu, co jest olbrzymim wysiłkiem! Dlatego na trasę zapraszamy osoby z doświadczeniem górskim, znające możliwości swojego organizmu. Można traktować ten wyjazd jako obóz kondycyjny! Na pewno nie dla osób prowadzących siedząco-leżący tryb życia :D. Nasza trasa jest dobrym pomysłem dla przygotowujących się do długodystansowych biegów górskich. Na sobie sprawdziliśmy, że jest to doskonały trening.

Atrakcje:
- Zmęczenie
- Bolące nogi
- Bezproblemowe zasypianie każdej nocy
- Świetny trening
- A na koniec olbrzymia SATYSFAKCJA
Atrakcji może być znacznie więcej!

Koszt: 600zł

Prowadzący:
Grzegorz Zając JEA!                                                                    Piotr 'Fiedor' Fiedorczuk

Bez tytułu.gif 

Ekwipunek i jedzenie:
Wyjazd z założenia ma charakter fast&light w związku z tym pakujemy się w małe plecaki (około 35L), lecimy w lekkich sportowych butach i nosimy jak najmniej! Informacje organizacyjne - szczegóły odnośnie transportu, lista niezbędnego sprzętu do zabrania i produktów żywnościowych do zakupu - zostaną wysłane wyłącznie zainteresowanym.

Zapisy:
Przez formularz
Pozostała liczba miejsc: BRAK!

Pytania na adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ochoczo zachęcamy!
Grześ&Piotruś
* zapisując się na wyjazd akceptujesz regulamin wyjazdów SKPB