8 dniowy wyjazd - powitanie wiosny na Teneryfie – „w krainie Guanczów”

[UWAGA: Zapisy wyłącznie na listę rezerwową!]

Zapraszamy na powitanie wiosny na Teneryfie. Wyspa, zwana „krainą wiecznej wiosny”, jest naszym skromnym zdaniem dobrym miejscem na jej przywitanie  i przywiezienie jej z powrotem „ze sobą” do naszego kraju,  razem z pyłem wulkanicznym ze szczytu Teide, czarnym piaskiem z plaży i wspomnieniami z górskich wycieczek.

9010522615 4198c70676 z

(źródło: https://flic.kr/p/eJehsc CC BY-SA 2.0,  Santi P.A.) 

Ta nieduża wyspa oferuje różnorodność klimatów: od podzwrotnikowych wilgotnych lasów na północy, po tereny wulkaniczne i suche oraz nieomal półpustynne południe.

W ramach wyjazdu planujemy trekking po górach Anaga z lasami wawrzynowymi, zwiedzanie miasta San Cristobal de La Laguna, wpisanego na listę światowego dziedzictwa Unesco, oraz przejście przez część masywu centralnego, którego kulminacyjnym momentem będzie zdobywanie najwyższego szczytu wyspy i przy okazji Hiszpanii – Teide (3 718 m. npm). Wycieczkę planujemy zakończyć zwiedzaniem słynnego wąwozu Masca i zobaczeniem klifów Los Gigantes.

5079093012 13cfcc97c3 z

(źródło: https://flic.kr/p/8JPFpb CC BY-SA 2.0, El Coleccionista de Instantes) 

Z uwagi na to, że przelot na wyspę odbywać się będzie za pomocą linii lotniczych Ryanair, wyjazd planujemy możliwie „na lekko” tj. z minimalną ilością rzeczy osobistych (przemieszczamy się z plecakami przez cały wyjazd). 

Termin:  16.03. (wylot Warszawa – Modlin bladym świtem) - 23.03.2019 (powrót Warszawa – Modlin)

Charakter wyjazdu: namiotowo-schroniskowy

Koszt: ok. 1100-1300 zł + koszt biletu lotniczego (zakup biletu lotniczego we własnym zakresie). Cena nie obejmuje ubezpieczenia, którego zakup rekomendujemy

Dla kogo: Wyjazd przeznaczony dla turystów z dobrą kondycją fizyczną.  Podczas wyjazdu będziemy nosić namioty, palniki, wodę oraz prowiant na kilka dni.

Zapisy: przez formularz. Wpłata 500zł zadatku w przeciągu 2 dni od otrzymania emaila z numerem konta jest potwierdzeniem zapisania się na wyjazd

Prowadzący: Karol Osiak i Kasia Stabeusz

W razie pytań piszcie na maile: karol.osiak(at)gmail.com i kstabeusz(at)gmail.com

Więcej informacji wyślemy zainteresowanym drogą mailową.

Zgłoszenie się na wyjazd jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu się i akceptacji Regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnym na stronie internetowej SKPB Warszawa REGULAMIN.

Karol zdjęcie SKPB

(fot. Natalia Zwolińska)

 

IMG2

(fot. Agata Czempińska)