Baza w Regetowie - sezon 2014 - podsumowanie

FREKWENCJA

Nowa wiata w pełnej krasie. Fot. Piotr KardaśW tym roku baza ruszyła nieoficjalnie już 18 czerwca – oprócz budowniczych nowej wiaty – do końca czerwca odwiedziły nas 34 osoby.  Mimo mokrego lata na bazie w sumie nocowało 555 osób. Średnio, każdej nocy na bazie spało 23 osoby. W sumie udzieliliśmy ponad 1500 osobonoclegów :)
Rekordzistą jeśli chodzi o pobyt na bazie był Janek (Zły Pies), który przemieszkał z Grizzly i Bari 73 dni – częściowo bazując, częściowo prowadząc prace remontowe i budowlane.

W sezonie 2014 bazowali: Janek (Zły Pies), Zosia Wiśniewska, Ania Trochimiuk z ekipą, Agnieszka Czarnecka, Iza i Rafał Dąbrowscy, Lula Trybuś.

W zwijaniu bazy, które odbyło się w ostatni weekend sierpnia (30/31.08) i pracach remontowych w okresie zwijania – brali udział przewodnicy SKPB, uczestnicy kursu – w ramach praktyk bazowych – i osoby towarzyszące: Janek (Zły Pies), Błażej Betliński, Piotr Bonik, Agnieszka Czarnecka, Piotr Fedorczuk, Piotr Gawron, Ola Kardaczyńska, Wero Szatkowska, Lula Trybuś, Grzesiek Zając i Jacek Żyła.

koszulka bazowa 2014KOSZULKI BAZOWE

W 2014 – oprócz koszulek z poprzednich lat – w sprzedaży były nowe koszulki bazowe.
Dostepne były różne kolory i rozmiary - damskie, męskie i dziecięce.
Grafika na koszulkach nawiązywała do nowego plakatu bazy.
Znakomita większość tegorocznego wzoru została sprzedana.
Ostatnie sztuki można nabyć, razem z kolekcją 2015, latem na bazie.

PRACE REMONTOWE
Budowa wiaty. Fot. Agnieszka CzarneckaLato 2014 upłynęło na bazie pod znakiem dalszych remontów i rozbudowy infrastruktury.
Rozpoczęliśmy w połowie czerwca w długi weekend w okresie Bożego Ciała od rozbiórki starej wiaty i budowy nowej. W skład ekipy budowlanej weszli: Jacek Szczepaniak – Główny Konstruktor, Marcin Błażejczyk, Lula Trybuś, Sylwia Gawrońska, Hania Gawrońska – najmłodszy uczestnik obozu remontowego, Piotr Gawroński "Gawron", Mateusz Gawroński, Robert Szczapa "Prezes", Janek (Zły Pies) - dekonstruktor starej wiaty i operator piły, Agnieszka Czarnecka – kierownik budowy.
Drewno konstrukcyjne przekazało nadleśnictwo, deski, papę, gwoździe itp. zakupiliśmy ze środków SKPB. Rozbiórka starej zajęła ok. 1 dnia a budowa nowej 2,5. W sumie doprowadzenie wiaty do stanu deweloperskiego zajęło łącznie z rozbiórką starej wiaty ok. 325 osobo-roboczo-godzin. Wiata została postawiona na planie starej – jedynym wyjątkiem jest wydłużenie dachu za kuchnią – dzięki czemu powstała „zachata” na drewno do kuchni, narzędzia i deski. W nowej wiacie odtworzyliśmy blaty kuchenne oraz zbudowaliśmy: półki, podesty do nocowania poza sezonem; powstał też ozdobny szczyt z wizerunkiem blachy SKPB. Wymieniony i nieznacznie powiększony został również stół pod wiatą.

Na koniec sezonu, wszystkie elementy konstrukcyjne zostały zabezpieczone drewnochronem, a papiaki na dachu zamalowaliśmy lepikiem. Ścięte zostały gałęzie zwieszające się bezpośrednio nad wiatą. W przestrzenie między ziemią a dolnymi elementami konstrukcyjnymi dachu zostały wbudowane ścianki z kamieni.
Nowa wiata - blacha w drewnie wycięta piłą mechaniczną. Fot. Agnieszka CzarneckaW celu ułatwienia przyszłych rozbijań bazy i lepszego wykorzystania miejsca stworzony został nowy – wielosezonowy kompost. Ma on w sumie 5 m sześciennych (połowę w dole i połowę w postaci skrzyni nad ziemią).
W pobliżu ogniska wymieniliśmy blat roboczy i dobudowaliśmy drugi – pełniący dodatkowo rolę zadaszenia na drewno. Obok ogniska postawiony został również spory kamień pełniący rolę podręcznego stolika. Wyremontowane lub wymienione zostały wszystkie ławki wokół ogniska. Dodatkowo zbitych zostało kilka nowych ławek na terenie bazy.
W pobliżu starej studni zbudowany został, wkopany w ziemię, stół z ławkami. Nad stołem w okresie funkcjonowania bazy rozpięta była plandeka – podobnie jak nad terenem pełniącym rolę składu drewna, zaplecza technicznego i biura bazy.
Wymieniony został całkowicie tzw. zmywak – blat do stawiania kanistra i suszenia naczyń. Na koniec sezonu wszystkie blaty zostały pomalowane. Zabezpieczony został również próchniejący pień brzozy służący do mocowania hamaka.
Na bazie mamy też drugi prysznic. Oprócz tradycyjnego z zimną bieżącą wodą, w sierpniu ruszył prysznic konewkowy z ciepłą wodą - grzaną na ognisku :)
Wymieniliśmy oznaczenia i tabliczki na bazie. Zawiesiliśmy nowe tabliczki drogowskazowe na Rotundzie, granicy i w pobliżu bazy. Przygotowana jest tabliczka do zawieszenia na Kozim Żebrze.

NOWA KŁADKA

Nowa kładka przez potok. Fot. Agnieszka CzarneckaWymieniona na nową i poszerzona została kładka przez potok prowadząca od asfaltu na bazę.

Nowa kładka została umieszczona na wzmocnionych przyczółkach około metr wyżej niż dotychczasowa. Dłużyce przekazało nadleśnictwo, deski i gwoździe zostały zakupione z środków SKPB. Budowa kładki była konieczna ze względu na fatalny stan starej kładki. Prace pochłonęły ok. 40 osobo-roboczo-godzin.

Aby poprawić dojście do sławojek – wzmocniona została kładka i wybudowany chodnik z kamieni. Kilkanaście taczek żwiru i kamieni wysypaliśmy w najbardziej błotniste miejsca na bazie i ścieżce w kierunku pryszniców.

NOWE NAMIOTY

Tabliczki bazoweZakupione zostały w Decathlonie dwa nowe namioty: kolejny duży tunel i namiot dla bazowych – które wejdą do użytku w sezonie 2015 (a zadebiutują na Połoninach). W związku z tym dotychczasowy podarty namiot magazynowy został skasowany, a obecny namiot tzw. hotelowy stanie się magazynem. Dawny bazowy będzie rozstawiany jako namiot dla turystów. Na namiot hotelowy (z rozwieszanymi czterema sypialniami) zaadaptowany zostanie jeden z tuneli.

ZAPRASZAMY :)

Wszystkim bazowym, wszystkim zaangażowanym w prace budowlane, remontowe i zwijaniowe, bardzo dziękujemy!
Zapraszamy za rok - NAPRAWDĘ WARTO! - jak mówią nasi goście :)

w imieniu zarządzających bazą:
Agnieszka Czarnecka

nowy plakat bazy 2014ps. ZOBACZCIE:
- jak wygląda nowy plakat bazy...
- jak kupić ostatnie sztuki bazowych koszulek - unikalny model 2014 :)
- więcej zdjęć z budowy wiaty i sezonu 2014 na bazowym FB...