Slajdowisko o cerkwi w Bystrem

Zabytkowa cerkiew w Bystrem (k. Ustrzyk Dolnych) będzie tematem spotkania-prezentacji, które odbędzie się 10 kwietnia 2013 r. o godz. 19 w Południku Zero (ul. Wilcza 25, Warszawa). Od ponad roku trwa społeczna akcja mająca na celu zwrócenie uwagi pilną potrzebę remontu oraz próbę zebrania dodatkowych funduszy na jej remont (szczegóły na stronie www.cerkiewwbystrem.pl).

 

Prezentacja będzie dotyczyć nie tylko świątyni, ale Bieszczadów w ogóle. Dlaczego warto pamiętać o ich dziedzictwie kulturowym? Co się składa na to dziedzictwo? Jakie zabytki wymagają największej opieki? - To tylko niektóre z zagadnień, na które organizatorzy postarają się poruszyć. Będzie można wspólnie zastanowić się nad kwestią ochrony tego, co świadczy o wielokultutrowości regionu, a dziś stanowi niemałą atrakcję. Spotkanie poprowadzi główny organizator inicjatywy – Tomasz Dembicki.

 

 SKPB Warszawa od początku leży na sercu popularyzacja tej cerkwi. W ubiegłym roku Koło m.in. współorganizowało na Politechnice Warszawskiej wystawę fotograficzną poświęconą świątyni.

 

slajdowisko_plakat

Tags: