Jak się dostać do Łopienki?

Z Sanoka lub Zagórza można pojechać:

 

  • autobusem do Dołżycy, dalej czarnym szlakiem na Łopiennik, skąd znakami w formie biało-czerwonego kwadratu do Łopienki (3:00h)
  • autobusem do Dołżycy, skąd kamienistą drogą na przełęcz 739 między Łopiennikiem a Jamami, dalej leśną drogą zgodnie z drogowskazem (1:45h)
  • autobusem do Bukowca, skąd przez Korbanię (znaki zielone) i przeł. Hyrcza do Łopienki (2:45h)
  • autobusem do Terki, stamtąd asfaltem do Polanek (sezonowy przystanek PKS) i boczną drogą w prawo do Łopienki (1:30h)
  • autobusem do Stężnicy, dalej asfaltem i drogą żwirową na przełęcz Hyrcza, skąd w dół do Łopienki (ok. 2:15h)
  • autobusem do Jabłonek, dalej czarnym szlakiem na Łopiennik i znakami biało-czerwonymi do Łopienki (ok. 3:30h)
  • samochodem do Polanek (płatny parking) via Terka, dalej pieszo do Łopienki (ok. 0:30h)
Oto trasy naszego Rajdu. Macie do wyboru obozy stodołowe, namiotowe i rowerowe o różnej długości i różnym charakterze. Miejsca noclegów zostały podkreślone, miejsce ześrodkowania dodatkowo wytłuszczone, zaś trasy przejazdów oznaczone zostały znakiem >>>. Podane terminy nie obejmują dojazdu w Bieszczady - termin 23.09-01.10 oznacza dla większości ludzi z Polski wyjazd 22 września wieczorem, zaś powrót 2 października rano, chyba że ktoś mieszka blisko gór.
Trasy startują po przyjeździe pociągów z Warszawy lub pociągów skomunikowanych z warszawskim, dlatego z przyczyn od nas niezależnych godziny start mogą ulec przesunięciu. Do tras można dołączyć także po drodze lub na noclegu - wskazany jest wtedy kontakt z prowadzącymi i umówienie się w konkretnym miejscu.
Skontaktujcie się z prowadzącymi oczywiście także wtedy, gdy jedziecie na cały obóz. Musimy przygotować odpowiednią ilość namiotów (na trasy namiotowe) i innego sprzętu wspólnego (np. gary)
Tags: