Kraina ognia i lodu - wyjazd rowerowy na Islandię 18.07 - 02.08.2020

Europa Północna jest piękna i wymagająca. Przekonaliśmy się o tym na własne oczy w zeszłym roku podczas dwutygodniowego wypadu rowerowego za koło podbiegunowe na Lofoty.
Po przeanalizowaniu różnych możliwości w tych niepewnych czasach, chcielibyśmy Was zaprosić na wspólny wyjazd, podczas którego zrobimy "rowerowy trawers Islandii".  Odnośnie programu jesteśmy elastyczni, trasę będziemy na bieżąco modyfikować w zależności od pogody, kierunku wiatru, ilości przewyższeń i naszego samopoczucia.

Wyjazd dedykowany jest osobom średniozaawansowanym w turystyce rowerowej. Planowana dzienna trasa wyniesie około 60-80km. Dla porównania w zeszłym roku przejechaliśmy na Lofotach w łącznie 13 dni około 600km w tym 6000m przewyższenia, przez cały czas pod silny, arktyczny wiatr oraz zrobiliśmy 4 (około pół- i całodniowe) wyjścia piesze w ciekawe miejsca, do których rowerem dojechać się nie dało... Wyjazd na Islandię rónież będzie wypadem typu bike&hike, co oznacza że oprócz jazdy na dwóch kółkach planujemy wycieczki piesze. Wprawdzie będzie to wyjazd dosyć wymagający kondycyjnie, jednakże na luzie i bez większej spiny. Część trasy przebiegać będzie drogami szutrowymi, dlatego należy posiadać rower trekkingowy lub MTB. W razie potrzeby skorzystamy z autobusów, aby w czasie tych dwóch tygodni odwiedzić najciekawsze miejsca. Zdjęcia z naszego zeszłorocznego wyjazdu na Lofoty możecie obejrzeć tu: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10219681875060030&type=3, a tu "na zachętę" dwie relacje z wyjazdów rowerowych na Islandię: https://www.znajkraj.pl/islandia-poludniowa-na-rowerze, https://www.gdzielosponiesie.pl/2017/01/islandia-na-rowerze/.

 

Dojazd: liniami lotniczymi Wizzair z Warszawy do Keflaviku (lotnisko obok Rejkiawiku), rejs W6 1539, wylot 18.07.2020 o godz. 21:20

Powrót: liniami lotniczymi Wizzair z Keflaviku do Warszawy, rejs W6 1540, wylot 02.08.2020 o godz. 0:20 (ze względu na znaczny wzrost cen rejsu w dn. 02.08, powrót "na własną rękę" w dn. 31.07 lub 03.08 lub z przesiadką w Londynie bądź WIedniu - pomożemy w wyborze odpowiedniej opcji).

Istnieje możliwość dolotu i powrotu z innych miast (np. z Gdańska, Wrocłąwia, Krakowa, Katowic).

Nocujemy w namiotach na dziko, w urokliwych miejscach, często na dzikich plażach. Posiłki przygotowujemy sami, gotujemy obiady na palnikach po uprzednim zaopatrzeniu się w okazyjne produkty w mijanych sklepach, któych zbyt dużo nie będzie. Znaczną część przywozimy z Polski.

 

KOSZTY
Na warunki islandzkie jest to wyjazd niskobudżetowy. Lecimy tanimi liniami lotniczymi, nocujemy pod namiotami, część jedzenia zabieramy ze sobą (słodycze, wędliny i liofilizaty). Na miejscu należy się liczyć z ew. transportem, jedzeniem, wstępami, awaryjnym noclegiem. 2-3 noclegi będą w miejscach zorganizowanych.
Wyjazd jest "składkowy" i każdy ponosi swoje koszty. W chwili obecnej koszt transportu z Warszawy na w/w terminy wynosi ok. 1 100 - 1 300 zł za osobę ( w tym przelot 700 zł /500 zł dla członków klubu lojalnościowego WizzAir /opłata za powrót w dn. 02.08 wzrosła o 700 zł, zatem możliwy ew. powrót 31.07 lub 03.08 rejsem bezpośrednim, ewentualnie w podobnym terminie z przesiadką w Londynie lub Wiedniu/ + ok. 260 zł dopłaty za bagaż rejestrowany 20 kg (1 szt. na 2 osoby) + ok. 370 zł za transport roweru w obie strony + 100 zł za opcję WizzFlex, którą sugerujemy wziąć w tych niepewnych czasach). W dniach 15/16.06.2020 jest promocja Wizz i 20% zniżki na przelot. Do w/w kosztu należy doliczyć 450 zł / 100 EUR kosztu obowiązkowego badania na Covid-19, wykonywanego w ciągu godziny od przylotu na wyspę. Poza tym ponosimy koszty własne na miejscu (nie powinny być większe niż rónowartość kilkuset złotych).

Obowiązkowo każdy powinien wykupić ubezpieczenie od NNW i kosztów leczenia. Przed wyjazdem warto wyrobić sobie kartę Revolut, dzięki której można na bieżąco wymieniać potrzebną ilość pieniędzy. Dokładny budżet wyjazdu omówimy z każdym indywidualnie podczas zapisów, gdyż ceny biletów lotniczych zmieniają się dynamicznie. Dokładny koszt wyjazdu zależy także od przebiegu trasy.

 

ZAPISY
Zależy nam na tym, abyśmy w podróżowali w niewielkiej, kilkuosobowej osobowej grupie. Dlatego ilość miejsc jest ograniczona.
Dalsze szczegóły dotyczące wyjazdu podamy podczas zapisów. Prosimy o kontakt telefoniczny lub mejlowy przed decyzją o kupnie biletu lotniczego.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., +48 605 881 888

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., +48 606 262 816

 

Serdecznie zapraszamy,
Marta i Adam